Totul despre CM Brazilia 2014. Programul transmisiilor TV si loturile echipelor

fifa world cup 2014 brazilMai sunt doar 10 zile pana la debutul Campionatului Mondial de Fotbal din Brazilia. Spectacolul va fi deschis in 12 iunie, de tara gazda, care va intalni Croatia, in grupa A.

GRUPA A

Brazilia (BRA)

Croatia (CRO)

Camerun (CAM)

Mexic (MEX)

Transmisii TV:

12 iunie, Brazilia – Croatia: 23:00, TVR 1

13 iunie, Mexic – Camerun: 19:00, TVR 1

17 iunie, Brazilia – Mexic: 22:00, TVR 1

19 iunie, Camerun – Croatia: 01:00, TVR 1

23 iunie, Camerun – Brazilia: 23:00, TVR 1

23 iunie, Croatia – Mexic: 23:00, TVR 2

Loturile:

Brazilia – selectioner: Luiz Felipe Scolari

Portari: Jefferson (Botafogo), Julio Cesar (Toronto FC), Victor (Atletico MG).

Fundasi: Dante (Bayern Munich) David Luiz (Chelsea), Henrique (Napoli), Thiago Silva (PSG) Dani Alves (Barcelona), Maicon (Roma) Marcelo (Real Madrid), Maxwell (PSG).

Mijlocasi: Fernandinho (Manchester City) Hernanes (Inter) Luiz Gustavo (Wolfsburg) Oscar (Chelsea), Paulinho (Tottenham Hotspur), Ramires (Chelsea), Willian (Chelsea).

Atacanti: Bernard (Shakhtar Donetsk), Fred (Fluminense) Hulk (Zenit) Jo (Atletico MG), Neymar (Barcelona).

 Croatia – selectioner: Niko Kovaci

Portari: Stipe Pletikosa (FK Rostov), Danijel Subasici (AS Monaco), Oliver Zelenika (Lokomotiva Zagreb);

Fundasi: Igor Bubnjici (Udinese), Vedran Corluka (Lokomotiv Moscova), Dejan Lovren (Southampton), Danijel Pranjici (Panathinaikos Atena), Gordon Schildenfeld (Panathinaikos Atena), Darijo Srna (Sahtior Donetk), Ivan Strinici (Dnepr Dnepropetrovsk), Domagoj Vida (Dinamo Kiev), Sime Vrsaljko (Genoa);

Mijlocasi: Marcelo Brozovici (Dinamo Zagreb), Milan Badelj (Hamburger SV), Mateo Kovacici (Internazionale Milano), Niko Kranjcar (Queens Park Rangers), Ivan Mocinici (NK Rijeka), Luka Modrici (Real Madrid), Mario Pasalici (Hajduk Split), Ivan Rakitici (FC Sevilla), Jorge Sammir Cruz Campos (Getafe), Ognjen Vukojevici (Dinamo Kiev);

Atacanti: Eduardo Alves da Silva (Sahtior Donetk), Ivo Ilicevici (Hamburger SV), Nikica Jelavici (Hull City), Mario Mandzukici (Bayern Munchen), Ivica Olici (VfL Wolfsburg), Ivan Perisici (VfL Wolfsburg), Ante Rebici (AC Fiorentina), Duje Cop (Dinamo Zagreb).

 Mexic – selectioner: Miguel Herrera

 

Portari: Jesus Corona (Twente), Alfredo Talavera (Toluca), Guillermo Ochoa (Ajaccio);

Fundasi: Paul Aguilar (America), Miguel Layun (America), Hector Moreno (Espanyol), Diego Reyes (Porto), Francisco Rodriguez (Club America), Rafael Marquez (Leon), Carlos Salcido (UANL);

Mijlocasi: Hector Herrera (Porto), Jose Juan Vazquez (Leon), Juan Carlos Medina (America), Carlos Pena (Leon), Isaac Brizuela (Toluca), Luis Montes (Leon), Marco Fabian (Cruz Azul), Andres Guardado (Valencia);

Atacanti: Oribe Peralta (America), Javier Hernandez (Manchester United), Raul Jimenez (America), Alan Pulido (UANL), Giovani dos Santos (Villarreal).

 Camerun – selectioner: Volker Finke

Portari: Charles Itange (Konyaspor), Assembe Roland Ndy (Guingamp), Sammy Ndjock (Fethiyespor), Loic Feudjou (Cotonsport);

Fundasi: Allan Nyom (Granada), Dany Nounkeu (Besiktas Istanbul), Cedric Djeugoue (Cotonsport), Aurelien Chedjou (Galatasaray Istanbul), Nicolas Nkoulou (Olympique Marseille), Armel Kana Biyik (Rennes), Henri Bedimo (Oympique Lyon), Benoit Assou Ekotto (Queens Park Rangers), Gaetang Bong (Olympiakos Pireu);

Mijlocasi: Eyong Enoh (Antalyaspor), Jean Makoun (Rennes), Joel Matip (Schalke 04), Stephane Mbia (FC Sevilla), Landry Nguemo (Girondins Bordeaux), Alexandre Song (FC Barcelona), Cedric Loe (Osasuna Pamplona), Edgar Sally (RC Lens);

Atacanti: Samuel Eto’o (Chelsea Londra), Eric Maxime Choupo-Moting (FSV Mainz), Benjamin Moukandjo (AS Nancy), Vincent Aboubakar (Lorient), Pierre Webo (Fenerbahce Istanbul), Mohamadou Idrissou (FC Kaiserslautern), Fabrice Olinga (Zulte Waregem).

 

Programul complet il puteti vedea aici: